ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ سه شنبه ۳ اسفند
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی اداره امور مالی معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/05/23 کد خبر: 18611 اقتصاد آموزش و پرورش وابسته به منابع دولتي، غيردولتي و مشاركتي است
معاونت پشتيباني وزارت آموزش و پرورش: اقتصاد آموزش و پرورش وابسته به منابع دولتي، غيردولتي و مشاركتي است
اقتصاد آموزش و پرورش وابسته به منابع دولتي، غيردولتي و مشاركتي است
معاونت پشتيباني وزارت آموزش و پرورش: اقتصاد آموزش و پرورش وابسته به منابع دولتي، غيردولتي و مشاركتي است

 معاون توسعه مديريت و پشتيباني نيروي انساني آموزش و پرورش گفت: اقتصاد آموزش وپرورش با توجه به اهميت آن براي پيشرفت و كسب اهداف عالي، وابسته به منابع دولتي، غيردولتي و مشاركتي است.

 

سيد محمد بطحايي در دومين روز از سي وسومين اجلاس سراسري مديران و معاونان آموزش وپرورش كشور در سالن سران اجلاس و در ميزگرد تخصصي پيشرفت هاي اقتصادي در آموزش و پرورش افزود: براي رسيدن به اقتصاد مقاومتي و عملياتي كردن خواسته رهبري، وزارت آموزش وپرورش بايد چالش ها و موانع دستيابي به منابع را شناسايي و از سر راه بردارد.
وي گفت: در ابتدا براي تحقق اين امر بايد راهكارهاي موثر در اقتصاد آموزش و پرورش و جايگاه آموزش وپرورش در برنامه ششم توسعه و تلاش ها در اين زمينه را مورد ارزيابي قرار داد.
بطحايي با بيان اينكه نبايد در اين راه تصميمات عجولانه اتخاذ كرد، افزود: منابع در آموزش وپرورش محدود است و نمي توان براي دستيابي به اهداف از پيش تعيين شده در نظام تعليم وتربيت تصميمات زود گذر گرفت.
معاون توسعه علمي و آموزشي سازمان مديريت وبرنامه ريزي نيز در اين نشست گفت: بيلان كاري دولت در زمينه آموزش كاملا مشخص است و بهتر است براي دستيابي به اهداف در آموزش و پرورش به سوي تربيت نسل هاي آينده گام برداريم.
محمدرضا واعظ مهدوي با بيان اينكه به نسل كنوني اميدي نيست، افزود: بايد بر روي نسل كنوني كه در دبيرستان تحصيل مي كنند، بويژه دانش آموزان هنرستان و كارآفرين در اين زمينه سرمايه گذاري كرد.
وي گفت: اگر در اين كار موفق باشيم كشور به سرمنزل خواهد رسيد، اگر در بخش هايي، كاركرد نظام در شاخص هاي بين المللي مطلوب عنوان مي شود، اما شاخص آموزش و توسعه انساني كشور در مجامع بين المللي بسيار پيشرفت قابل شاياني داشته است.
واعظ مهدوي افزود: در تربيت نيروي انساني در كشور اقدامات بسيار ارزنده و گسترده اي انجام شده و دولت تدبير و اميد تلاش هاي خوبي براي كيفيت زندگي شهروندي در كنترل تورم انجام داده است.
معاون سازمان مديريت وبرنامه ريزي گفت: بودجه كشور 297 هزار ميليارد تومان است كه در كنار اين مبلغ بايد سالانه 40 هزار ميليارد تومان يارانه پرداخت كرد و تنها درآمد نفت حدود 60 هزار ميليارد تومان است كه اگر اين اعداد و ارقام را در كنار هم بگذاريم با توجه به بودجه تصويب شده در حدود 50 هزار ميليارد تومان كسري بودجه خواهيم داشت كه تنها بايد از طريق ماليات تامين شود و آموزش وپرورش به عنوان بزرگترين دست مزدبگير بايد براي تامين پرداخت حقوق و دستمزد با توجه به شرايط تورم اقدامات موثري انجام دهد تا روحيه كاري افراد را بالا برد.

تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal